ارز، ترمز طلا را کشید!

ارز، ترمز طلا را کشید!

[ad_1]

به گزارش جام جم آنلاین، محمد کشتی‌آرای در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: باوجود اینکه طی یک هفته اخیر رشد بسیار غیرقابل تصور قیمت جهانی طلا وجود داشت و هر اونس طلا تا ۱۷۴۰ دلار بالا رفت، در روزهای پایانی هفته و به ویژه امروز به زیر ۱۷۰۰ دلار کاهش یافت و امروز (جمعه) ۱۶۸۹ دلار رسیده است. البته این افزایش قیمت جهانی تاثیری در افزایش قیمت‌های داخلی نداشت و برخلاف افزایش قیمت‌های جهانی، ما در طول هفته اخیر کاهش قیمت را داشتیم.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: افزایش قیمت‌های جهانی و کاهش قیمت ارز در داخل یکدیگر را پوشش داده و باعث شد که قیمت ها روال ثابتی به خود بگیرد و در طول هفته، نوسان کمتری را در رابطه با قیمت ها داشته باشیم. در حال حاضر با وجود اینکه قرار است برخی واحدها به جز واحدهایی که در پاساژها هستند (واحدهایی که در سطح خیابان ها هستند) از فردا باز خواهند شد.

وی تاکید کرد: طبیعتا با بازگشایی تعدادی از واحدها و داد وستد آن ها، معاملات جریان پیدا خواهد؛ بنابراین تقریبا سمت و سوی قیمت ها مشخص خواهد شد. از سوی دیگر باتوجه به تحولات داخلی، نوسانات قیمت ارز را داشته‌ایم که این نوسانات تاثیر خود را روی قیمت سکه و طلا داشته و در هفته پیش‌رو هم حتما دارای نوسان خواهد بود و تاثیرگذار بر قیمت سکه و طلا عمل خواهد کرد.

طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، امروز (جمعه) هر اونس طلا در بازار جهانی ۱۶۸۹ دلار بوده است و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در محدوده ۶۳۵ هزار تومان قرار دارد. همچنین سکه طرح قدیم شش میلیون و ۲۲۰ هزار تومان، سکه طرح جدید شش میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، نیم سکه سه میلیون و ۱۹۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۹۸۰ هزار تومان قیمت دارند.

[ad_2]

Source link

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *