انقلاب ارزهای دیجیتال در خدمات مالی

انقلاب ارزهای دیجیتال در خدمات مالی

با معرفی اینترنت در اوایل دهه 90 میلادی، کمتر کسی فکر می کرد که این فناوری تا اندازه کنونی زندگی انسان ها را تحت تاثیر خود قرار دهد. اما پس از گذشت سه دهه این فناوری توانسته است تا بستری را برای ایجاد بزرگ ترین جوامع و بازارهای آنلاین ایجاد نماید.

امروزه کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت عملاً هیچ مرز جغرافیایی را برای خدمات خود نشناخته و به تمامی مشتریان بالقوه خود در سراسر دنیا خدمات می دهند؛ از این رو، میزان بازدهی کسب و کارهای آنلاین و مبتنی بر اینترنت، نسبت به کسب و کارهای سنتی بسیار بالاتر است.

چنین بازدهی ای به طور طبیعی باعث شده است که اکثر کسب و کارها شروع به ارائه بخشی از خدمات خود به صورت آنلاین نموده و برخی دیگر کل خدمات و محصولات خود را تنها بر روی اینترنت عرضه نمایند.

بازار بزرگ آنلاین به خدمات پرداخت آنلاین، سریع و مقیاس پذیر نیاز دارد. به همین دلیل، اکثر دولت ها تلاش کردند تا شکل های دیجیتالی از ارزهای رایج خود را برای استفاده در محیط آنلاین توسعه دهند.

اما ارزهای رایج و فیات دولتی بر خلاف ماهیت بدون مرز اینترنت، به مرزهای جغرافیایی کشورها محدود هستند و عملاً کمتر ارز دولتی دیده می شود که در اکثر کشورهای جهان قابل استفاده باشد. زیرا دولت ها از ارزهای خود حمایت کرده و هر گونه استفاده از ارزهای دیگر را محدود می نمایند.

ارزهای دیجیتال بر پایه بلاکچین، همانند اینترنت هیچ گونه محدودیت جغرافیایی نداشه و به هیچ دولتی نیز وابستگی ندارند. این ارزها هیچ گونه شکل فیزیکی و غیر دیجیتالی ندارند و تنها بر روی بستر اینترنت قابل استفاده هستند.

کاربری بسیار آسان همراه با ادغام و یکپارچه سازی سریع این ارزها با کسب و کارهای اینترنتی باعث شده است تا ارزهای دیجیتال به بهترین گزینه برای انتقال دارایی ها در دنیای آنلاین تبدیل شوند.

بنابراین، اهمیت این ارزها بر کسی پوشیده نبوده و پس از گذشت یک دهه از معرفی اولین ارز دیجیتال، این حوزه علاقه مندان زیادی را به خود جذب نموده است و افراد بسیار زیادی به دنبال آموزش های مناسب برای استفاده از ارزهای دیجیتال هستند.

سری آموزش رمزارز نعیم حشم بان، جزء بهترین دوره های آموزش ارز دیجیتال رایگان بوده که علاوه بر مفاهیم اساسی ارزهای دیجیتال، استفاده از ابزارهای لازم معاملات را نیز به علاقه مندان آموزش می دهند.

2

آموزش ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال بر روی بستر بلاکچین توسعه داده می شوند؛ از این رو، می توانند از امکانات زیاد این فناوری استفاده نمایند. تقریباً هر داده ای را می توان بر روی بلاکچین ذخیره کرد و ارزهای دیجیتال تنها یک نوع از این داده ها به شمار می روند.

تراکنش های این ارزها در صورت تایید، باعث ایجاد بلاکهای جدیدی می شوند که به زنجیره بلاک موجود اضافه می شوند. در هر بلاک علاوه بر مشخصات بلاک های قبلی، تمامی داده های مربوط به تراکنش نیز به صورت رمزنگاری شده ذخیره می شوند. این ویژگی باعث افزایش امنیت بلاکچین شده است.

غیرمتمرکز بودن بلاکچین نیز کنترل این فناوری را از دست شرکت ها، سازمان ها و سایر نهادهای بزرگ خارج کرده و به مردم عادی انتقال داده است. به عبارت دیگر، فناوری بلاکچین باعث دموکرات شدن یا مردم نهاد شدن صنعت امور مالی شده است و مردم عادی در این سیستم بیشترین قدرت را در اختیار دارند.

در راس بودن مردم باعث شده که هر کس بتواند تنها با ساخت یک کیف پول ارزی و بدون گذر از فرایندهای طاقت فرسا برای اخذ تاییدیه از بانک و سایر موسسات مالی، برای تمام کسب و کارهای خود خدمات پرداخت آنلاین ایجاد نماید. به عبارت دیگر، این ارزها باعث استقلال افراد در ذخیره و انتقال دارایی های خود شده اند.

3

بازی های ارز دیجیتال راهی برای کسب درامد آسان

کسب درآمد از بازی های ارز دیجیتال یک افسانه نیست و هم اکنون افراد زیادی در نقاط مختلفی از جهان به صورت تمام وقت در حال بازی کردن هستند و درآمد از بازی ارز دیجیتال را به شغل اصلی خود تبدیل کرده اند.

بازی های ارز دیجیتال با ادغام فناوری بلاکچین توانسته اند امتیازات و پاداش های کسب شده در بازی ها را به دارایی های قابل مبادله تبدیل نمایند. بنابراین، کاربران می توانند پیشرفت های خود را در بازی به فروش رسانده و از این راه کسب درآمد داشته باشند.

در بسیاری از بازی های دیگر بازیکنان  و گیمرها می توانند با خرید سکه ها و یا توکن های خاصی، نه تنها در مدیریت بازی نقش داشته، بلکه از محل درآمدهای بازی نیز سهمی داشته باشند. درآمد از استیکینگ توکن ها در بازی های پلتفرم GALA Games گنجانده شده است.

در نهایت توکن های غیر مثلی یا NFT نیز راه سومی برای کسب درآمد مستقیم از بازی های ارز دیجیتال هستند. در این مورد، شخصیت ها و یا دارایی های دیگر در بازی به صورت توکن های NFT ارائه شده و کاربران می توانند با استفاده از این توکن ها دارایی خود در بازی را حتی در خارج از بازی نیز به فروش برسانند.

هر روز بر شمار بازی های ارز دیجیتال اضافه می شود؛ به همین دلیل، در دوره آموزش رمزارز نعیم حشم بان، بهترین بازی های ارز دیجیتال برای کسب درآمد آسان معرفی شده اند.

Along with the Gods

بازی ارز دیجیتال Along with the Gods یا همراه با خدایان یکی از بهترین بازی های ارز دیجیتال در سبک نقش آفرینی است که بر روی بلاکچین پال گن Polygon توسعه داده شده است. این بازی نیز مشابه با بسیاری از بازی های دیگر توزیع یافته، به دلیل کارمزد خدمات پایین تر و سرعت مبادله بهتر، پالی گن را بر اتریم ترجیح داده است.

در این بازی شخصیت ها یا همان قهرمان های بازی به صورت توکن های NFT ارائه می شوند و گیمر ها پس از پیشرفت در بازی می توانند تیمی از متشکل از قهرمان خود داشته باشند.

هر کدام از این قهرمان ها می تواند از گروه های متفاوتی از قهرمان موجود در بازی انتخاب شوند که هر کدام دارای رفتارها، ویژگی ها و مهارت های مخصوص به خود بوده و نقاط قوت و ضعف مخصوصی دارند. با استفاده مناسب از توانایی های این قهرمان ها و ترکیب قابلیت های آنان برای مبارزات بخصوص بازیکنان ها می توانند استراتژی های مناسبی را برای پیروزی در مبارزات و کسب درآمد از بازی داشته باشند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *