بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا

کانادا یک کشور پیشرفته است که شرایط زندگی برای شهروندان در آن بسیار عالی می باشد. این کشور مقصد تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا است زیرا هم شرایط شغلی و هم شرایط زندگی را هر دو در کنار هم برای شهروندان و مهاجران فراهم می کند. علاوه بر این موارد شرایط تحصیل در کانادا سبب شده است تا افراد زیادی به کانادا مهاجرت کنند.

کانادا دارای دانشگاه های معتبری است که دانشجویان زیادی از سراسر جهان را ترغیب به رفتن به کانادا می کند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید، باید با بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا آشنا باشید که در همین راستا در این مقاله به معرفی بهترین رشته ها در کانادا پرداخته ایم، پس ادامه مقاله را از دست ندهید.

 https://rahpouyan-mohajer.ir/immigration-to-canada/

کانادا یکی از انتخاب های اول مهاجران در سراسر دنیا

شرایط کشورها و امکاناتی که در اختیار شهروندان و مهاجران قرار می دهند، آن ها را به انتخاب های اول مهاجران در دنیا تبدیل می کند. کانادا کاملا همین گونه است و شرایط زندگی، تحصیلی و کاری مناسبی را برای شهروندان و مهاجران خود ایجاد می کند.

·      کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی قرار دارد که در سه جهت جغراقیایی توسط اقیانوس اطلس، آرام و منجمد شمالی احاطه شده است. یک مرز خشکی با ایالات متحده آمریکا دارد که مزیت های زیادی را برای این کشور به همراه داشته است.

·      اقتصاد کانادا در زمینه های مختلف است و همین امر سبب شده است تا ساکنان آن، مشکلات اقتصادی را در کشور حس نکنند.

https://rahpouyan-mohajer.ir/

·      تعداد شغل ها در کانادا زیاد است و این کشور نیروی لازم برای انجام آن ها را ندارد بنابراین از نیروی های خارجی با توانایی های مختلف استفاده می کند و راه را برای مهاجرت به این کشور باز گذاشته است.

·      خدماتی که به شهروندان ارائه می شود، بی نظیر است و در حوزه سلامت و پزشکی می توان گفت که در دنیا شناخته شده است.

·      افراد برای تحصیل در این کشور دغدغه ای ندارند زیرا هم از آموزش های روز دنیا بهره مند می شوند و هم اینکه هزینه های تحصیلی آن ها بسیار پایین است.

·      اگر به کانادا مهاجرت کنید و در کنار اخذ اقامت این کشور، چندین سال در کانادا زندگی کنید، امکان دریافت یک پاسپورت کانادایی را خواهید داشت که برای رفتن به صد کشور نیازی به ویزا نخواهید داشت.

·      کانادا دارای یک فرهنگ غنی است که سبب شده تا افراد با ملیت ها و زبان های مختلف بدون مشکلات در کنار یکدیگر زندگی کنند.

 https://rahpouyan-mohajer.ir/skilled-worker/

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و مزایای تحصیل در این کشور

مواردی که در قسمت قبل ذکر شد، تنها برخی از مزیت های زندگی در کاناداست که این مزیت ها مهاجرت به کانادا از روش های مختلف را در دستور کار افراد قرار داده است. یکی از راه هایی که می توان به کانادا مهاجرت کرد، تحصیل در این کشور است. برای آگاهی از شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی می توانید به موسسه های حقوقی مختلف در این زمینه مراجعه کنید.

مزایایی تحصیلی در کشور کانادا به صورت زیر می باشند:

1.    هزینه های تحصیل بسیار کم و در برخی از موارد رایگان است.

2.    تحصیل در دانشگاه های معتبر با سیستم آموزشی بسیار عالی را برای دانشجویان فراهم می آورد.

3.    در صورت تاهل صادر کردن ویزا برای همسر و امکان کار کردن او در کانادا فراهم می شود.

4.    با توجه به شغل های متعدد در کانادا امکان کار در حین تحصیل نیز وجود دارد.

5.    پس از تحصیل نیز می توان به راحتی به جست و جوی کار در کانادا پرداخت.

 

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

تحصیل در رشته های مختلفی در کانادا امکان پذیر است، اما برخی از رشته ها در کانادا پرتقاضاتر می باشند که تحصیل در چنین رشته هایی می تواند بازار کار مناسب را برای دانشجویان فراهم آورد. شناخت و آشنایی با رشته های مطلوب کانادا می تواند آینده تحصیلی و شغلی شما را تضمین کند. پس توصیه ما این است که ادامه مقاله را از دست ندهید زیرا برخی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا معرفی شده اند.

 

رشته مدیریت بازرگانی برای تحصیل در کانادا

این رشته در حال حاضر به یکی از رشته های پر طرفدار در دنیا تبدیل شده است که این رشته نیز در کانادا پرطرفدار است و آینده شغلی بسیار خوبی دارد. کانادا با دوره های منسجمی که در زمینه مدیریت بازرگانی برگزار می کند، به دنبال آن است تا دانشجویان را در همین کشور به کار بگیرد. شغل هایی مانند رئیس اجرایی، مدیران اجرایی، مشخص کردن منابع و … در شرکت ها و سازمان ها در انتظار تحصیل کنندگان در این رشته می باشد که درآمد بسیار خوبی دارند.

در کانادا دانشگاه هایی چون تورنتو، آلبرتا و مک گیل از دانشگاه های سرشناس و معتبر برای رشته مدیریت بازرگانی به حساب می آیند.

 

رشته داروسازی برای تحصیل در کانادا

کانادا در ارائه خدمات پزشکی بسیار موفق عمل کرده است بنابراین مهاجران زیادی را نیز در این زمینه جذب می کند. رشته داروسازی نیز در کانادا بسیار پرتقاضاست و دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود به راحتی می توانند در این کشور با مزایای بالا مشغول به کار شوند.

اگر قصد تحصیل در رشته داروسازی در کانادا را دارید، ابتدا باید در رشته های علوم پایه مقطع لیسانس خود را گذرانده باشید، سپس در دوره ها و آزمون های ورودی باید شرکت کنید و در صورت قبولی می توانند تحصیل خود را در رشته داروسازی کانادا آغاز نمایند. برای مهاجرت به کانادا از این طریق داشتن مدرک IELTS با حداقل نمره قبولی 6 الزامی است.

 

رشته های مهندسی برای تحصیل در کانادا

مهندسی از رشته هایی است که در تمام دنیا به آن نیاز است و رشته های مهندسی در کانادا حرف اول را می زنند. دانشگاه های کانادا در رشته های مهندسی زبانزد است و نیروهای حرفه ای را آموزش می دهد. نحوه آموزش ها و یاددان مهارت ها در رشته های مهندسی در کانادا به گونه ای است که مدارک آن را در دنیا بسیار معتبر کرده است.

تحصیل در رشته های مهندسی و مهاجرت به کانادا می تواند اقامت دائم این کشور را برای دانشجو به همراه داشته باشد، پس اگر به چنین رشته هایی علاقه مندید حتما مهاجرت تحصیلی به کانادا را از طریق این رشته در نظر داشته باشید.

دانشگاه هایی چون تورنتو، واترلو، مک گیل و آلبرتا از دانشگاه های سرآمد در رشته های مهندسی می باشند.

 

رشته دامپزشکی برای تحصیل در کانادا

یکی دیگر از بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا، رشته دامپزشکی است. این رشته در کانادا پرتقاضاست و متقاضی باید شرایط ورود به این رشته را داشته باشد. برای آن که در رشته دامپزشکی در کانادا مشغول به تحصیل باشید، باید لیسانس شما مربوط به علوم پایه باشد. اگر این شرایط را دارید، می توانید از طریق شرکت در آزمون های ورودی در رشته دامپزشکی مشغول به تحصیل شوید.

 

رشته IT برای تحصیل در کانادا

علم کامپیوتر در همه جای دنیا مورد نیاز است و زمینه های شغلی زیادی برای تحصیل کرده های در این رشته وجود دارد. IT در کانادا بسیار مورد تقاضاست، دوره ها و نوع آموزش در دانشگاه های کانادا بسیار قوی است و همین اعتبار مدرک این رشته را در دنیا بالا برده است.

دانشگاه هایی چون تورنتو، مک گیل، مونترال، بریتیش کلمبیا در رده های دانشگاه های برتر کانادا و دنیا برای تحصیل در علوم کامپیوتر قرار دارند.

 

رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی برای تحصیل در کانادا

این رشته نیز در کانادا آینده شغلی ایده آلی دارد و بسیار پرتقاضاست. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، این رشته می تواند گزینه خوبی باشد. فارغ التحصیلان رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی می توانند در بیمارستان ها، خانه سالمندان و … بر نیروهای کار مراقبت های بهداشتی، تنظیم منابع بودجه برای برنامه های مراقبتی، به کار گرفتن نیروی کار جدید و … نظارت داشته باشند.

میزان درآمد در این شغل متناسب با خدمات ارائه شده است، اما در هر صورت میزان درآمد و حقوق آن بالاست.

 

دندان پزشکی برای مهاجرت به کانادا

دندان پزشکی یکی از شغل های محبوب و پردرآمد در دنیا محسوب می شود و یک راه مناسب برای مهاجرت به کانادا به حساب می آید. برای تحصیل در دانشگاه های کانادا باید مدارک شما مرتبط با این رشته باشد. حقوق و مزایای دندان پزشکی بسیار بالاست و آینده شغلی بی نظیری برای فارغ التحصیلان در این رشته وجود دارد. دانشگاه های تورنتو و بریتیش کلمبیا در دندان پزشکی سرآمد هستند.

 

حقوق و تحصیل در کانادا

یک گزینه بسیار مناسب برای تحصیل در کانادا، حقوق می باشد. دانشگاه های کانادا در این رشته بسیار خوب درخشیده اند و نیروهای ماهری را به جامعه تحویل می دهند. گرایش های مختلف این رشته در دانشگاه هایی چون تورنتو، مونترال، مک گیل و … ارائه می شود.

 

جمع بندی

مزایای مختلف تحصیل در کانادا، آن را به یکی از بهترین انتخاب ها برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است. رشته های متعددی در کانادا پرتقاضا هستند که در طول مقاله برخی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا معرفی شد. اگر تصمیم شما جدی است، می توانید به موسسات حقوقی در این زمینه مراجعه کنید تا اطلاعات کاملی را در خصوص شرایط و مدارک مهاجرت تحصیلی در اختیار شما قرار دهند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.