راهنمای خرید شمع خودرو

بدون شک مهمترین قسمت هر خودرو موتور آن است. خرید بهترین شمع خودرو اینجا کلیک کنید بنابراین ، دانستن نکاتی در مورد استفاده و نگهداری مناسب از آن بسیار مهم است. معمولاً رانندگان فقط برای سرویس دوره ای اتومبیل خود باید روغن خودرو را تعویض کرده و آن را به خرید بهترین شمع خودرو عنوان تضمینی برای سلامت خودرو خود بدانند.

بهترین مارک شمع خودرو

 

گاهی اوقات فراتر از این حد است و از خرید بهترین شمع خودرو تعمیرکار خواسته می شود فیلتر هوا ، روغن یا سوخت را تغییر دهد. اما نکته ای که پس از تعویض روغن باید به آن توجه کنیم ، مراجعه به تعمیرگاه خودرو و بررسی سلامت شمع های اتومبیل است. یکی از مهمترین قسمتهایی که سلامت موتور ، میزان مصرف سوخت و بسیاری از ویژگی های خودرو به آن بستگی دارد خرید بهترین شمع خودرو ، شمع است که ما آن را در ماشین بررسی کرده و با آن بیشتر آشنا می شویم.

آشنایی با شمع های اتومبیل
حال می خواهیم بدانیم شمع اتومبیل دقیقاً چیست؟ خرید بهترین شمع خودرو و این چه کاری انجام می دهد؟ در سیستم تولید برق خودرو یا موتور ، انرژی مکانیکی خودرو از طریق انرژی شیمیایی سوخت و فعل و انفعالات موجود در موتور خودرو ایجاد می شود. با توصیف این فعل و انفعالات ، به اهمیت وجود شمع در اتومبیل پی خواهیم برد. اساس موتور خودرو خرید بهترین شمع خودرو حرکت پیستون ها در داخل سیلندرها است که منجر به انتقال نیرو به سیستم انتقال قدرت و در نهایت چرخ ها و حرکت اتومبیل می شود. بعد از اینکه مخلوط سوخت و هوا در محفظه احتراق متراکم شد ، نوبت به ایجاد جرقه ای برای سوزاندن مخلوط می رسد. ایجاد جرقه در زمان مناسب خرید بهترین شمع خودرو با قدرت بالا وظیفه مهمی است که توسط شمع انجام می شود. بنابراین شمع ها نقش بسیار مهمی در عملکرد آنها دارند.

بهترین شمع برای خودرو دوگانه سوز

 

اجزاء
شمع متشکل از اجزای مختلفی است که به دلیل عملکرد خاص و شرایط کار مانند گرما و شدت زیاد ، لازم است از اجزای با کیفیت ساخته شود. انرژی خرید بهترین شمع خودرو الکتریکی مورد نیاز شمع برای تولید جرقه از طریق سیم دلکو به سیم پلاگین منتقل می شود و سپس از مسیر عایق سرامیکی به الکترود داخل شمع منتقل می شود. این عایق از انتقال جریان خرید بهترین شمع خودرو به بدنه موتور جلوگیری می کند که در صورت شکسته شدن این قسمت سرامیکی ، باعث انتقال جریان به بدنه موتور شده و از عملکرد صحیح شمع جلوگیری می کند. در وسط شمع یک مهره قرار دارد که محل قرارگیری آچار برای نصب شمع بر روی موتور است که بسته به نوع موتور خودرو می تواند اندازه آن متفاوت باشد. اما مهمترین قسمت شمع که جرقه ایجاد می کند ، الکترودهای خرید بهترین شمع خودرو مثبت و منفی شمع است.

بهترین شمع برای xu7

 

الکترودهایی که یکی به بدنه شمع متصل است و جریان خرید بهترین شمع خودرو منفی دارد و دیگری الکترود مثبت است که در قسمت مرکزی شمع قرار دارد و قسمت کوچکی از آن از انتهای شمع بیرون زده است. و در مجاورت الکترود منفی است. فاصله این دو الکترود بسیار نزدیک به یکدیگر است که شکاف شمع نامیده می شود. مواد و آلیاژهای مورد استفاده در ساخت خرید بهترین شمع خودرو الکترودهای شمع کیفیت و طول عمر شمع را تعیین می کند.

جرقه 1

انواع شمع اتومبیل:
شمع بسته به نوع طراحی موتورها انواع مختلفی دارد. خرید بهترین شمع خودرو به طور کلی شمع ها به دو نوع گرم و سرد تقسیم می شوند.

بهترین شمع برای 405

 

شمع داغ: این نوع شمع ها مدت طولانی تری گرمای احتراق را حفظ می کنند که باعث سوختن رسوبات روغن و کربن حاصل از احتراق روی شمع می شود. خرید بهترین شمع خودرو اگر رسوبات باقیمانده از احتراق قبلی خارج نشود ، باعث آسیب رساندن به شمع می شود. از این نوع شمع ها در اتومبیل هایی استفاده می شود که دارای موتورهایی با سرعت کمتر خرید بهترین شمع خودرو و دمای تولید پایین هستند که به آنها عملکرد سرد گفته می شود. پایه این نوع شمع معمولاً بلندتر است و گرما برای مدت زمان طولانی تری درون آنها باقی می ماند. به همین دلیل ، الکترودها دقیقاً در داخل محفظه احتراق و در مجاورت گرما قرار دارند و به دلیل دمای بالای آنها خرید بهترین شمع خودرو ، هر لحظه آماده ایجاد جرقه بعدی هستند.

بهترین شمع برای 405 دوگانه سوز

 

محصول را از دیجی کالا خریداری کنید

شمع سرد: نوع دیگری از شمع را شمع سرد می نامند. شمع های سرد به دلیل کوتاه بودن پایه پس از هر بار احتراق و احتراق ، گرمای خود را از دست خرید بهترین شمع خودرو می دهند. این شمع ها از احتراق زودرس در موتور جلوگیری می کنند. زیرا اگر شمع در دمای بالا بماند ، به دلیل گرمای موجود در پیستون زودتر از حد مجاز مشتعل و مشتعل می شود خرید بهترین شمع خودرو که باعث کاهش کیفیت احتراق می شود. با گذشت زمان ، این احتراق زودرس باعث آسیب به قطعات و لرزش موتور می شود. شمع های سرد در موتورهایی که در دماهای بالا کار می کنند استفاده خرید بهترین شمع خودرو می شود.

محصول را از دیجی کالا خریداری کنید

‌‌‌‌جدول انتخاب شمع خودرو

اما اگر بخواهیم شمع ها را از نظر نوع ساختاری و کیفیت خرید بهترین شمع خودرو بررسی کنیم ، با تعداد دیگری شمع روبرو می شویم. مواد و شکل الکترود مورد استفاده در ساخت شمع ها در کیفیت آنها تعیین کننده است که باعث تنوع در شمع ها می شود. در خرید بهترین شمع خودرو اینجا می خواهیم انواع شمع ها را از نظر کیفیت و ساختار معرفی کنیم.

شمع های نیکل: بیشتر شمع های موجود خرید بهترین شمع خودرو در بازار دارای الکترودهای نیکل هستند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.