شهر های کانادا

کانادا استدلال بیشتر آنها، این است که مهاجرت، تنوع نژادی و فرهنگی را در کشور افزایش می دهد. بر این اساس افراد مهاجر جهت ایجاد ارتباط و حس تطابق با جامعۀ کانادا، یکی از دو زبان رسمی این کشور را فرامیگیرند، ولی در عینحال در انجام مراسم سنتی و آداب و رسوم فرهنگی خود آزاد بوده و اختیار کامل دارند. سکه یک سنتی One Cent Coin معروف به پنی Penny کم ارزش ترین سکه کانادایی است. پدیدۀ طلاق در خانوادههای کانادایی امری پذیرفته شده است که البته در مقایسه با کشورهای صنعتی خصوصا آمریکا آمار پایینتری دارد. کانادا دومین کشور بزرگ دنیا پس از روسیه است، اما جمعیت آن تنها حدود یکپنجم جمعیت روسیه است و با آنکه گستردگی کانادا از همسایهاش آمریکا بیشتر است، جمعیتی برابر ۱۱ درصد جمعیت آمریکا دارد؛ نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در امتداد مرز جنوبی آن ، تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری آمریکا زندگی میکنند ، پرجمعیت ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوورهستند؛ جمعیت کانادا (irancanada-ac.com) بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا ،بیش از سی و پنج میلیون و پنجاه و شش هزار نفر است ، حدود چهار پنجم مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از 150 کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی میکنند.

{||||||||||||||||}

معمولا جمعیت خانوادههای کانادایی اندک و شامل پدر، مادر و دو فرزند میباشد. محل اقامت مسلمانان این کشور به ترتیب تراکم جمعیت آنان، عبارت است از شهرهایتورنتو، مونترآل، ونکوور، اتاوا، وندزور و برخی شهرهای دیگر مانند هالیفکس، کیچنر، واترلو، ادمنتون و وینیپگ. پدیدۀ چندفرهنگی که در جامعۀ کانادا به وضوح مشاهده میشود، ناشی از سیاست مهاجرپذیری این کشور است. مخصوصا اگر قرار است سفرتان به کانادا خانوادگی باشد، انتخاب ارزانترین بلیط هواپیما کانادا برایتان یک برد بهحساب میآید. در تمام کشورهای صنعتی که پدر و مادر از اعضای نیروی کار اجتماعی محسوب میشوند، نگهداری روزانۀ فرزندان در دوران طفولیت و پیش از دبستان از مشکلات عمدۀ خانوادگی آنهاست. به طور کلی زندگی خانوادگی در کانادا بدین صورت شکل میگیرد که زن و مرد با پیمان ازدواج رسمی یا ازدواج غیر رسمی در کنار یکدیگر زندگی میکنند و کانون خانواده را پدید میآورند. نکته: در صورتی که زن و مردی در کانادا بهصورت توافق دو جانبه در یک مکان مشخص، به مدت یک سال با یکدیگر زندگی کنند، از کلیۀ حقوق زناشویی نسبت به یکدیگر برخوردار خواهند شد.

مهاجرت به کانادا

این امر موجب شده که خانوادههای کانادایی برای حل مشکل خود، گرایش عمدهای به استفاده از خدمات مؤسسات نگهداری از کودکان در منزل بهطور تمام وقت و در صورت مدرسهای بودن فرزند، بهصورت نیمه وقت یا پس از ساعات مدرسه، پیدا کنند. این ۱۳ دانشگاه در اصطلاح گروه ۱۳ یا G-13 خوانده می شوند که از سال ۱۹۹۱ گرد هم آمده اند تا انرژی خود را بیش از پیش معطوف فعالیت های تحقیقی کنند. در این میان، مدارس، کالجها و دانشگاههای کانادا از بالاترین استانداردهای آموزشی در سطح جهان برخوردار هستند و دورنمایی شغلی در این کشور به اندازهای مثبت است که هر محصل و دانشجو پیش از پایان دوران تحصیل، شغل آینده خود را انتخاب کرده و به خوبی میداند قرار است چه افقی را برای خود متصور باشد. اگر برای شام به خانه کسی دعوت شوند، یک جعبه شکلات یا یک دسته گل با خود میبرند، البته در کبک، دسته گل را پیش از شام ارسال میکنند. هدیه دادن در کانادا بسیار رایج است؛ بهطوری که برای جشنهای تولد و کریسمسها به عزیزانشان هدیه میدهد؛ اگر شما برای شام به خانه کسی دعوت شوید میتوانید یک جعبه شکلات به عنوان هدیه انتخاب کنید.

در یکم جولای 1867 کانادا استقلال یافت ، این کشور عضو کشورهای همسود است و همچنین کنفدراسیون کانادا ، زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره میشود؛ حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است ، الیزابت دوم ملکه بریتانیا ، ملکه کشور کانادا نیز هست و قانون به امضاء و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا میکند. این امر از ویژگیهای مهم کشور فراصنعتی و غربی کانادا محسوب میشود که آن را از طیف دیگر کشورهای غربی و فراصنعتی متمایز میکند. فلوشیپ: بیشتر به دانشجویان دکتری تعلق پیدا میکند و کمکهزینه انجام تحقیق و پژوهش است. در هر حال نگهداری کودک در این قبیل مؤسسات، مخارج هنگفتی را بر خانواده تحمیل میکند. اگر بخواهیم تخصص اصلی دندان پزشکان را در یک جمله تعریف کنیم، میتوان گفت که مهارت دندان پزشکان پیشگیری، درمان و مراقبت از بیماری های دهان و دندان و همچنین زیبایی دهان و دندان است که این تعریف در برگیرنده بسیاری از عملیات خدمات دندان پزشکی است. در کانادا، مراقبت از بچهها یک مسألۀ قانونی به شمار میآید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.