چه تفاوت بین وب 1.0 و وب 2.0 است ؟

[ad_1]

وب 2.0 است buzzword معمولا استفاده می شود به آغوش متنوع و رمان فرآیندهای در شبکه جهانی وب است. حتی اگر عمدتا یک دوره بازاریابی برخی از کلید imputes colligated با وب 2.0 عبارتند از: ظهور شبکه های اجتماعی و ارتباط دو طرفه انواع چسب و تکنیک های قابل توجهی multifariousness در انواع محتوا. اگر چه بسیاری از وب 2.0 قابل اجرا بر روی همان پلت فرم به عنوان 1.0 وجود دارد برخی از تفاوت کلیدی. هدف ما این است که به کلید کردن ابتدایی تفاوت که منجر به خواص مورد علاقه در 2.0 مشخص می شود.

وب 2.0 enamours ترکیبی از مفاهیم در وب در سال های اخیر است. دقیق تعریف ظریف است و آن سخت است برای طبقه بندی با باینری برچسب “وب 1.0” یا “Web 2.0”. اما وجود دارد یک منظم جدایی بین مجموعه ای از بسیار محبوب وب 2.0 سایت ها از جمله Facebook و YouTube و وب است. این جداسازی هستند seeable زمانی که ساختگی بر روی انواع محورها مانند فن آوری ساختاری و جامعه شناختی.

یکی از تفاوت های عمده بین وب 1.0 و وب 2.0 است که سازندگان محتوا بودند بسیار کمی در وب 1.0 با مطلق اکثریت کاربران صرفا به عنوان مصرف کنندگان از محتوا در حالی که هر کاربر می تواند یک ژنراتور محتوا در وب 2.0 و فن آوری های مختلف مساعدت های اضافه شده به افزایش پتانسیل برای تولید محتوا.

یکی دیگر از تفاوت بین وب 2.0 و وب 1.0 را می توان بر اساس زمان. اصطلاح “وب 2.0” ابداع شد در اطراف 2004 و بسیاری از اولین های واقعی, وب 2.0 سایت شروع به پیشرفت در اواخر سال 2003 و اوایل سال 2004. وب سایت هایی که تغییر کمی در ساختار از اوایل سال 2000 و قبل از ممکن است شمارش به عنوان وب 1.0 (مانند IMDB).

از ویژگی های کلیدی در وب 2.0 است که این سایت ها افزایش کاربران به صرف زمان به همان اندازه که ممکن است در سایت خود. آنها ارائه مشوق قوی برای افزایش چسبندگی در سایت. در وب 1.0 ترین وب سایت لینک به سایت های خارجی و کاربران به راحتی می توانید دنبال آن لینک به سایت های دیگر. دلیل اصلی این است که بسیاری از وب سایت 1.0 شیب برای پوشش یک موضوع واحد و بایسته نیست کاربران برای ورود به آنها دسترسی داشته باشید. از سوی دیگر سایت های وب 2.0 تشویق داخل سایت فعالیت معمولا نیاز به کاربران برای ورود به سیستم و ایجاد لینک به دیگران در سایت.

وب سایت 1.0 بودند برای یک راه ارتباطی در حالی که سایت های وب 2.0 build ارتباط دو طرفه متوسط. وب 1.0 بود آمرانه و از بالا به پایین. از سوی دیگر وب 2.0 است دموکراتیک و از پایین به بالا. به جای نیویورک تایمز 1.0 وب سایت شما بیان آنچه قابل توجه داستان به روز شد Digg.com وزوز و Yahoo.com به تصویر می کشد داستان کاربران رای داده اند مهم ترین.

وب سایت 1.0 بودند سادگی به خواندن منفعلانه. سایت های وب 2.0 وسوسه مشارکت رای گیری برای محتوا به بالا یا پایین درجه بندی آن remarking بر روی آن و ارسال پست های جدید. تا سال 2000 Amazon.com شد اجازه می دهد تا کاربران را به نقد و بررسی کتاب اما امروزه کاربران می تواند در بسیاری از راه های مختلف مانند ایجاد لیست محصولات, ارسال, محصول, راهنما و ویرایش مقالات ویکی (Amapedia). در سال 2000 آمازون با استفاده از آن سایت ها به فروش محصولات آن را خریداری. با وب 2.0 آمازون در حال حاضر به شما اجازه می دهد فهرست و فروش خود را جدید و قدیمی کتاب و محصولات از طریق وب سایت خود را.

وب 1.0 سایت های استاتیک و به ندرت تغییر می شود که در آن وب 2.0 سایت های پویا هستند و تغییر ساعت و یا حتی بیشتر تعمق همه کسانی که کاربر سهام. وب 1.0 سایت بسته شد تا در حالی که سایت های وب 2.0 سایت ها مشترک سایت.

جدول زیر نمایانگر ویژگی های بارز بین وب 2.0 و وب 1.0 و مقایسه چگونه همه چیز تغییر کرده از وب سایت فرهنگ لغو شد.

وب 1.0

آن را در مورد خواندن

آن را در مورد شرکت ها

آن را در مورد کلاینت-سرور

آن را در مورد HTML

آن را در مورد صفحه اصلی

آن را در مورد پورتال

آن را در مورد طبقه بندی

آن را در مورد سیم

آن را در مورد داشتن

آن را در مورد IPO را

آن را در مورد نت اسکیپ

آن را در مورد صفحه نمایش خراش دادن

آن را در مورد فرم های وب

آن را در مورد هزینه های سخت افزاری

آن را در مورد dialup

آن را از بالا به پایین

آن را ویرایش و تولید

آن را در مورد تبلیغات بنر

وب 2.0

آن است که در مورد نوشتن

آن است که در مورد جوامع

آن است که در مورد همکار به همکار

آن است که در مورد XML

آن است که در مورد وبلاگ ها

آن است که در مورد RSS

آن است که در مورد برچسب ها

آن است که در مورد بی سیم

آن است که در مورد به اشتراک گذاری

آن است که در مورد تجارت فروش

آن است که در مورد گوگل

آن است که در مورد Api

آن است که در مورد برنامه های کاربردی وب

آن را در مورد هزینه های پهنای باند

آن است که در مورد پهنای باند

آن است که از پایین به بالا

آن است که خام

آن است که در مورد AdSense

[ad_2]

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *